Посвідчення водія категорії А

Водіння мотоцикла кардинально відрізняється від водіння будь-якого іншого транспортного засобу. Для легального водіння двоколісних транспортних засобів необхідно мати відкриту категорію А в посвідченні водія. Але якщо ви є власником невеликого скутера, мопеда або моторолера, то вам не знадобляться права категорії А. В таких випадках відкривають категорію А1. У даній статті ми поговоримо про всі мотоциклетні категорії, про їх схожості та відмінності.

Права на мотоцикл, Україна

Почнемо відразу з головного. Існують 2 мотоциклетних категорії – А та А1 і для відкриття кожної з них необхідно дотримуватися таких умов:

– бути старше 16-ти років;

– не мати протипоказань по здоров’ю;

– пройти медкомісії і отримати медичну довідку;

– отримати сертифікати від психіатра і нарколога.

Дотримуючись 4 пунктів, будь-який бажаючий може записатися на курси водіння на мотоциклі, скутері, моторолері і мопеді. Категорія А і А1 схожі один на одного не тільки цим. Обидві категорії призначені тільки для управління двоколісними транспортними засобами. Для легальної їзди на легкових автомобілях, на квадроциклах і навіть трициклах необхідно відкривати відповідно категорії В і В1.

В автошколі «Антарес» місті Суми будь-який студент проходить курс теоретичних занять, а також в обов’язковому порядку практику.

Буде цікаво для ознайомлення: Вартість отримання прав.

Автошкола в обов’язковому порядку повинна мати акредитацію на мотоциклетну категорію. Тільки в такому випадку можливе навчання їзди на мотоциклі і після успішного закінчення навчального курсу студент допускається до здачі іспиту в сервісний центр МВС.

Категорія А1

Про загальні риси мотоциклетних категорій ми поговорили. А в чому ж полягає різниця категорій А та А1? Як і всі суміжні категорії, дана категорія відрізняється одним з декількох пунктів технічних характеристики ТЗ:

– Загальна маса;

– кількість пасажирів;

– потужність ТЗ.

У нашому випадку підходить 3й варіант. Категорія А1 призначена для управління двоколісними транспортними засобами з об’ємом двигуна до 50 кубічних сантиметрів або ж з потужністю електродвигуна до 4 кВт. Все що могутніше – далі.

Категорія А

На чому можна їздити з категорією А? З вище прочитаного можна зробити висновок – категорія А дозволяє управляти мотоциклами, скутерами, моторолерами та мопедами з об’ємом двигуна від 50 кубічних сантиметрів або з потужністю електродвигуна від 4 кВт. Є ще 1 нюанс. За кермо потужного, великого мотоцикла з об’ємом двигуна від 350 куб см можна сідати строго з 18-ти років!

Права на категорію А і А1, ціна практично не відрізняється один від одного, і вигідніше в усіх планах буде відкривати обидві мотоциклетні категорії відразу. В такому випадку ви заощадите час, фінанси і уникнете непорозумінь в майбутньому. Адже з відкритою категорією А не можна управляти двоколісними ТЗ, які підпадають під категорію А1 і навпаки.

Тому, відповісти на питання, скільки коштує здати на права на мотоцикл, можна наступним чином – головне не ціна, а якість обраної вами автошколи. Школа водіння «Антарес» в місті Суми гарантує успішну здачу іспиту в сервісному центрі МВС.

Крім того, що записуватися в наші нові групи, рекомендуємо ознайомитися з іншими статтями нашого блогу, де багато корисної інформації для кожного водія. Ми чекаємо саме тебе. Наші двері завжди відкриті!

Теги
ЭНЦИКЛОПЕДИЯ ВОДИТЕЛЯ
Наверх