Посвідчення водія категорії С

Водій вантажного автомобіля – затребувана, високооплачувана професія. Водій-міжнародник вантажного автомобіля з причепом може заробляти ще більше! Багато хто помиляється, думаючи, що для управління обома видами транспорту досить пройти курси на категорію С і відкрити відповідну категорію. У даній статті ми поговоримо про всі різновиди вантажних категорій, дізнаємося відмінності і особливості.

Категорія С та її різновиди

Керування вантажним автомобілем є, на початку складним, серйозним завданням. Водій з правами категорії С повинен володіти тими ж навичками, які також поширюються на всі види категорій С. Необхідно з повною відповідальністю поставитися до відвідування автошколи, і бажано пройти максимально можливу кількість практичних занять.

Чим же можна керувати з відкритою категорією С? Категорія С дає право управляти вантажними автомобілями, дозволена маса яких перевищує 7.5 тонн. Це стандартні вантажні автомобілі за типом КАМАЗ, МАЗ та інші вітчизняні та іноземні марки.

Здати на права вантажної категорії дозволяється з 18-ти років. Це стосується і категорії С1, про яку ми поговоримо далі. Також з відкритою категорією С дозволяється керувати вантажним автомобілем з причепом, якщо вага останнього не перевищує 750 кг. Як правило, ці автомобілі їздять в зчепленні з великогабаритними причепами, для яких саме потрібна інша категорія.

Вантажні категорії прав, Україна, бувають такі:

– вищеназвана категорія С;

– категорія С1;

– С1Е;

– СE.

Поговоримо про кожну категорію окремо.

Права категорії С1

Дана категорія мало чим відрізняється від категорії С. На прикладі категорій В та В1, про які писалося в нашому блозі: «Чим можна керувати з правами категорії В(Б)» , ознайомиться зі статтею можна за посиланням, можна зробити висновок, що найчастіше різні категорії відрізняються або загальною масою або кількістю допустимих пасажирів. У вантажних категоріях правила дорожнього руху ніяк чітко не регламентують кількість перевезених пасажирів на вантажному транспорті. Різниця в категоріях полягає тільки в загальній масі автомобіля.

Наприклад, категорія С, максимальна маса вантажівки не регламентується! У правилах дорожнього руху вказується тільки мінімальна маса в 7.5 тонн. Випливає наступне: відкрита категорія прав С1 дає право на керування автомобілями масою від 3.5 до 7.5 тонн, дозволяється керувати таким авто в зчепленні з причепом до 750 кг, в разі якщо загальна маса автомобіля і причепа не перевищує 7.5 т.

Відповідаючи на питання, чи можна керувати легковим автомобілем з категорією С? Відповідь однозначна, категорії С і С1 не дають право на керування автомобілем вагою до 3.5 тонн. Для цього необхідно відкривати легкові категорії водіння – В і В1. Цікавий нюанс, тим хто відкрили категорію С до 2013го року, категорія С1 проставляється автоматично.

Автошкола «Антарес» в місті Суми запрошує всіх бажаючих на навчання водінню. Наша школа має акредитацію на всі види категорій, тому у нас ви без складнощів навчитеся керувати легковим автомобілем, мотоциклом і вантажівкою.

Цікавить питання, скільки коштує навчання на категорію С, С1? Ознайомитися з переліком всіх цін і послуг можна у нас на сторінці. Крім того, там також є можливість замовити послугу зворотного дзвінка і безпосередньо задати всі ваші запитання.

Категорія С1Е

Ми підійшли до тих категорій, для яких необхідно навчання водінню з причепом. Категорію С1Е можна відкрити з 19-ти років, при наявності підтвердженого стажу водіння від 1го року. Дана категорія дає право керувати:

– вантажними автомобілями вагою від 3500 кг до 7500 кг;

– вантажними автомобілями вагою від 3500 кг до 7500 кг з причепом, за умови, що їх загальна маса не буде перевищувати 12 тонн.

Категорія СЕ

Дана категорія водійських прав, (Україна) робить її власників дуже затребуваними на ринку праці не тільки всередині країни, але і за кордоном. Саме вона дозволяє управляти фурами. У пдр категорія СЕ описується так: дозволяється управляти вантажними авто масою від 7.5 тонн і причепом масою понад 750 кг. Відкрити цю категорію, як і С1Е можна з 19-ти років.

До навчання на категорію СЕ потрібно підійти з підвищеною відповідальністю. Адже для управління таким великогабаритним авто необхідно володіти рядом навичок і умінь. Це безпосередньо управління автомобілем, дуже важливо відчувати габарити своєї вантажівки і багато іншого, чого можна навчитися в автошколі «Антарес» в місті Суми! Запрошуємо всіх бажаючих, наші двері завжди відкриті!

Теги
ЭНЦИКЛОПЕДИЯ ВОДИТЕЛЯ
Наверх