Посвідчення водія категорії B (Б)

Їзда на легковому автомобілі в Україні регламентується категорією В (Б). Для отримання прав необхідно досягти 18-ти річного віку, пройти навчання на права категорії В (Б) в автошколі, і в кінці скласти іспит в сервісному центрі МВС. Категорія В (Б), одна з 13 водійських категорій, є найпоширенішою категорією водійських прав і в даній статті ми дізнаємося чому. Крім того, розберемо інші різновиди легкових категорій.

Категорії прав, Україна: легкові категорії

На 2018й рік на дорогах України налічується близько 6.5 млн легкових автомобілів, що робить їх найпопулярнішим транспортом. Чому ж найпопулярнішою категорією по водінню є саме категорія В (Б)?

Правила дорожнього руху описують категорію В таким чином:

Категорія В (Б) до скількох тонн можна керувати ТЗ? Дозволена максимальна маса транспортного засобу, з усіма пасажирами і вантажами не повинна перевищувати 3.5 тонни;

Яка максимальна кількість пасажирів? Дозволяється перевозити не більше 8-ми пасажирів (не рахуючи водія), якщо така кількість дозволена технічними характеристиками автомобіля;

Що щодо машин з причепами? Дозволяється керувати легковим автомобілем в зчепленні з причепом масою до 750 кг, за умови, що загальна маса зчіпки не перевищуватиме 3.5 тонни. Для їзди з великогабаритними причепами необхідна категорія ВЕ, про яку будемо говорити далі.

Де можна отримати права категорії В (Б)? У будь-якій акредитованій автошколі. Наприклад, в автошколі «Антарес» міста Суми. Перейшовши за посиланням, ви можете ознайомитися з вартістю навчання та переліком усіх послуг.

З вище перерахованого можна зробити висновок, що відкрита легкова категорія В дає право управляти не тільки типовим легковим автомобілем, але і мікроавтобусами та невеликими вантажними автомобілями.

Всім, хто бажає їздити на дорогах загального користування на таких ТЗ, як квадроцикл або трицикл, необхідно відкрити підкатегорію В1.

Категорія В1

Права категорії В (Б), вартість навчання вище, не дають права керувати квадроциклом або трициклом. З 2013го року для таких ТЗ була створена окрема категорія. Вага автомобіля не повинна перевищувати 400 кг. Відкрити цю категорію можна також, як і старшу легкову категорію, з 18-ти років.

Примітний той факт, що тим, хто отримував права до 2013го року, при зміні водійського посвідчення старого зразка, на нового, категорія В1 проставляється автоматично.

Багато хто не надає значення даній категорії, яка може стати в нагоді в найпотрібніший момент. Тому рекомендується відразу відкривати 2 легкові категорії в комплексі. Так ви зможете заощадити час і фінанси.

Крім того, в головах деяких людей може постане питання: а скільки коштує здати на права без навчання, або за скільки просто можна купити права категорії В (Б)? Відкидайте ці питання відразу! Купівля водійських прав, або здача іспитів в СЦ МВС без проходження навчання в автошколі незаконна!

Категорія ВЕ

Категорія ВЕ – це права на машину для їзди з великогабаритним причепом. Як уже писалося вище, зі звичайним, невеликим причепом до 750 кг можна їздити і з відкритою категорією В. Але, тим, хто на регулярній основі їздить на своєму легковому автомобілі з причепом, рекомендується відкрити категорію ВЕ з кількох причин:

– вага причепа разом з вантажем іноді може перевищити 750 кг;

– маса всієї зчіпки, також через необережність водія, може перевищити допустимі 3.5 тонни. Перше і друге карається штрафами.

– Для управління автомобілем з причепом необхідні ряд навичок, які можна придбати в автошколі при отриманні прав: правильне входження в повороти, дотримання дистанції, габарити зчіпки, гальмування і дотримання швидкісного режиму.

Головне пам’ятати, що найголовніше на дорогах – це безпека! Тому людина, що не має навичок водіння автомобіля з причепом, порушує цей головний принцип і наражає на небезпеку себе та оточуючих. А всім, хто не впевнений у своїх силах навіть після отримання прав, рекомендуємо прочитати статтю «Як стати впевненим водієм», перейшовши за посиланням.

Варто відзначити, що відкрити категорію ВЕ можна з 19ти років, тільки при наявності підтвердженого водійського стажу від одного року. Тому, запрошуємо всіх бажаючих на навчання водінню в автошколу «Антарес» міста Суми. Наші двері завжди відкриті!

Теги
ЭНЦИКЛОПЕДИЯ ВОДИТЕЛЯ
Наверх